Профнастил — огляд матеріалу, виробників, порівняння цін

Профнастил - це матеріал, який виготовляється з гладкого листа з полімерним та оцинкованим покриттям.

  • Давайте по порядку розберемося, де використовують профнастил?
  1. Покрівельні покриття - Найчастіше покрівельний профлист можна побачити на дахах промислових будівель. Це зумовлено декількома факторами: легкий матеріал, недорогий і простий у монтажі. Для покрівель супермаркетів, торгових павільйонів, заправок та комерційної нерухомості великих площ зазвичай використовують металопрофіль з високою хвилею К45, К57, К60 та вище. Необхідність використання високої хвилі профнастилу обумовлена такими завданнями: витримування снігового навантаження, організація гідроізоляції приміщення.
  2. Стіни промислових та господарських будівель невеликої висоти — на стінах гаражів, торгових та промислових будівель використовують такі маркування: С10, С20, С35. Літера «С» зазвичай означає «стінний» іноді зустрічається маркування НС, що означає «несучий стіновий». Також "К" позначає "покрівельний". Однак, практично у всіх будівлях на стінах не використовують профнастил як несучий матеріал, а прив'язують його до металоконструкції або несучої стіни або колони.
  3. Підшивки стель - марки профнастилу С10, С5, С8 досить часто використовують для того, щоб зашити видиму частину кроквяної системи або чорнової стелі будівель. Таким чином, невеликі хвилі дають хороший декоративний ефект і функціонально закривають конструктив покрівлі та стелі.

Огляд виробників

  • Тепер необхідно розібратися, де купувати та хто виробляє профнастил?

На ринку Харкова понад 20 компаній продають профнастил, з них лише 5 заводів реально виробляють прокат металопрофілю з гладкого листа. Такі заводи як: Буд Харків, Альба профіль, Тайл, Прушинський, Рууккі та ін. Для того, щоб визначитися з вибором, компанія повинна відповідати наступним критеріям та відповідати на запитання:

  1. Попросіть показати сертифікати на продукцію та на сам метал. Зазвичай компанії, які перепродують профільований метал, не мають в офісі документів, а вимагають їх у заводу виробника.
  2. Чи можна приїхати на виробництво і на власні очі подивитися на стан верстатів та наявність бухт металу на заводі. Зазвичай компанії, які реально щось виробляють, не «соромляться» показати свої виробничі потужності.
  3. Дізнайтеся, чи має компанія технолог, який може професійною програмою прорахувати конструкцію з діагональними зрізами. Відмінною особливістю заводу є те, що на виробництві є технічний фахівець із ліцензійною програмою для розрахунку покрівель, і його не «бентежить» складність конструкції. Невеликі компанії наполягатимуть, щоб виміри і розрахунки робив покупець чи монтажники, щоб зняти з себе відповідальність.
  4. Подивіться чи є в офісі заводу великий виставковий зал з усіма зразками металів та прокатів. Зазвичай перекупники не мають великого асортименту, а лише невеликі шматочки металу і профнастилу, які вони показують. Невеликі офіси «кімнатки» та «коморки» також говорять про неспроможність таких продавців.

Порівняння цін

Тепер давайте порівняємо ціни на профнастил у Харкові:

  • Профнастил для стін та парканів СК20 із металу китайського виробництва можна купити за ціною 68 грн. за квадратний метр, ось посилання;
  • Постачальник: Місто: Київ Профнастил для покрівлі СК20 з металу корейського виробництва вартістю 107 грн. за квадратний метр;
  • Профнастил для покрівлі магазинів, СТО, комерційної нерухомості С57 — 138 грн/кв.м. з металу US STEEL Словаччина.

 

Висновок: У всьому сенсі профнастил універсальний матеріал та дуже практичний. Судячи з нашої практики, краще отримати консультацію у вузько профільної компанії, ніж потім переробляти. А за гарною ціною потрібно купувати у заводів виробників із гарним шоурумом. Краще переплатити пару гривень, але не потрапити в неприємну ситуацію з народного прислів'я: «Скупий платить двічі». Вдалих покупок!

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *