Як правильно вибрати надувний човен?

Вибір правильного надувного човна на ринку може бути дуже складною справою. Звичайно, чим вище ціна, тим краще якість човна, але покупка дорогого човна не обов'язково означає, що ви отримуєте те, що вам потрібно. Щоб отримати максимальну віддачу від вкладених грошей, давайте поговоримо про основні питання, які ви повинні поставити собі, перш ніж ухвалити рішення про придбання того чи іншого надувного човна. Для тих, хто не хоче витрачати час на читання статті, відразу скажемо, що найкращим вибором у співвідношенні ціна/якість є надувний човен ПВХ.

Для яких цілей використовуватиметься?

В даний час існують надувні тендери, шлюпки, байдарки та плоти, кожен із яких призначений для конкретного використання.

Ось тут і починається проблема. Важливо розглянути дії, які ви плануєте робити з вашим човном, щоб вибрати функції та технічні характеристики, що відповідають вашим потребам.

Катання для відпочинку

Якщо ви плануєте проводити кілька днів на рік на місцевому озері з сім'єю, то достатньо придбати надувний пліт початкового рівня.

Плоти для таких цілей міцні і будуть служити вашій родині довгі роки. Вони мають достатню ємність для обробки сімей та охолоджувача, у них є тримачі весел, і більшість з них навіть мають прості можливості встановлення двигуна для електричних тролінгових двигунів.

Прогулянки по течії річки

Катання на річкових човнах стає популярним для сімей, які люблять бувати на свіжому повітрі.

Є кілька речей, на які вам слід звернути увагу, якщо ви плануєте вирушити на прогулянку вниз річкою:

  • Місткість, тому що ви будете брати з собою дуже багато речей;
  • Жорсткий матеріал човна, так як ви битися про каміння і часто витягувати човен з води.

Насправді вам не потрібний мотор для річкового плавання, тому що перебіг річки – це ваш двигун.

Рибна ловля

Якщо ви плануєте відправитися на рибалку на озеро, вам знадобиться більше місця в човні і більша вантажопідйомність через ваше спорядження. Крім того, непогано обзавестися човном з мотором, тому що веслувати на повністю завантаженому човні, намагаючись встигнути на вечерю, - це справжня проблема.

Надувні човни, призначені для рибалок, також мають вбудовані тримачі вудок, що є обов'язковою умовою, якщо тільки ви не хочете тримати вудки в руках весь день безперервно.

Надувні рибальські човни початкового рівня не мають твердої підлоги, але ви можете побудувати їх самі, виявивши трохи майстерності майстра на всі руки. Жорстка підлога - це дуже хороша річ, коли ви йдете на рибалку, вона полегшує пересування човном, а переміщення речей по підлозі набагато зручніше. Ви навіть можете спорудити крісло, що обертається на своїй жорсткій підлозі.

Місткість

Розмір човна та обсяг ємності є важливим фактором. Вам потрібно подумати:

  • Скільки людей перебуватиме у човні;
  • Скільки спорядження у вас буде у човні.

Виберіть човен, який може впоратися з потрібною вагою.

Матеріал: ПВХ чи Гіпалон?

Надувні човни можуть бути виготовлені з ПВХ або Гіпалону. Розберемо докладніше, кожен із них нижче.

Гіпалон

Гіпалон більш міцний із двох. Це синтетичний каучук, який:

  • не псується з часом;
  • має високу стійкість до ультрафіолетових променів, стирань, хімічних розливів і механічних впливів;
  • може витримувати екстремальні температури незалежно від того, спекотно чи холодно.

Однак недоліком використання Гіпалону є те, що він коштує дорожче і потребує інтенсивної праці, тому що немає іншого способу зібрати його разом, крім холодного склеювання вручну. Човни, виготовлені з цього матеріалу, як правило, коштують у 2 рази дорожче, ніж човни із ПВХ.

ПВХ

ПВХ, з іншого боку, сумісний із будь-яким клеєм. На жаль, клей у ПВХ має проблеми з руйнуванням при дії високої температури через його термореактивні властивості. ПВХ також згодом псується і має максимальний термін служби від 8 до 10 років. Він також дуже чутливий до тепла і зношується при надто тривалій дії сонячних ультрафіолетових променів.

На щастя, човни із ПВХ пройшли довгий шлях за допомогою технологій. Замість клеїв більшість надувних човнів, виготовлених із ПВХ на сучасному ринку, тепер зварюються. Виробники також знаходять способи обійти погіршення якості, додаючи шари інших матеріалів, таких як поліестер.

Ви також можете час від часу покривати ПВХ-човен УФ-протектором 303, що допомагає захистити його від шкідливого впливу ультрафіолетових променів.

Де використовуватиметься човен?

Одна з найважливіших речей, яку слід враховувати при покупці надувного човна, - це те, де ви її використовуватимете.

Деякі човни не призначені для дії солоної води. Деякі човни не витримують сильних хвиль та бурхливих течій. Ось чому ви повинні вивчити склад і дизайн човна, щоб переконатися, що він підходить для того, де ви її використовуватимете.

Для початку більшість моделей надувних човнів для початківців мають плоскі корпуси. Ці човни добре покажуть себе на озерах, але не у відкритому морі. Плоскі корпуси призначені для плавання у спокійних водах. Не рекомендується використовувати у бурхливих водах, тому що немає можливості прорізати хвилі. Човни з рулонною підлогою також не рекомендується використовувати в морі, тому що вони мають недостатню стійкість для човна.

Надувні човни для виходу в море будуються з V-подібними корпусами та повітряним або твердим настилом. V-подібний корпус може плавно розтинати хвилі, а згаданий тип настилу забезпечує більшу стійкість навіть під час бурхливих поїздок.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *