Меблі для інтер'єру у стилі мінімалізм

Стиль мінімалізм виник у середині 20 століття і тоді змінив стиль модерн. Практична користь, простота, функціоналізм відправили в забуття романтизм, хитромудрість і одухотвореність. 90-ті роки спостерігали бум цього стилю, він повсюдно поширився, що й призвело його до подальшого заходу сонця. Але в наші дні мінімалізм в інтер'єрі переживає своє друге народження, незважаючи на звинувачення критиків у холодності та «бездушності».

Прихильники цього напряму активно використовують білий у сукупності з іншими кольорами, щоб створити контраст, так звану «колірну пляму», яка привертатиме основну увагу глядача. Яскравим прикладом мінімалізму в інтер'єрі є класичний японський інтер'єр, в якому при малій кількості меблів забезпечується максимум функціональності.

Основні засади мінімалізму

  1. Суворість та почуття міри. Відсутність великої кількості елементів декору та хитромудрості компенсується яскравістю та ефектністю вже наявних.
  2. Просторість приміщень. Саме великі простори забезпечують найбільшу природність та лаконічність стилю.
  3. Функціональність. Це один із стовпів мінімалістичного жанру. Кожен елемент інтер'єру має виконувати якнайбільше функцій. При невеликій кількості меблів забезпечується максимальний комфорт для проживання.
  4. Використання світла. Особливе планування простору, що створює ефект внутрішнього свічення на стінах та предметах. Застосування світильників простої форми, що лаконічно вписуються в дизайн приміщення.
  5. Відсутність поділу на кімнати. Виділення простору за допомогою меблів, елементів декору, а також кольорів та світлових ефектів.

Меблі в стилі мінімалізму

На особливу увагу заслуговують меблі в стилі мінімалізм. Основні правила іміджу обумовлюють її неординарність і деяку футуристичність. Лаконічні та прості форми, непомітна фактура та нейтральні кольори створюють неповторний стиль, що викликає асоціації зі світом високих технологій, підкреслює неординарність особистості та творчий характер господаря будинку.

Найчастіше для меблів у стилі мінімалізм використовують сучасні промислові матеріали, такі як алюміній, сталь, матове скло. Але сьогодні набирає популярності так званий «еко-мінімалізм», який має на увазі використання дерева та інших натуральних матеріалів. Як правило, такі меблі робляться на замовлення, проте сьогодні багато виробників роблять кроки, спрямовані на просування мінімалістичних меблів на ринку.

Поради щодо обстановки кімнат

Кухня в стилі мінімалізм відрізняється неяскраві гарнітури зі скляними або металевими вставками. Усередині нього мають бути сховані всі побутові прилади. Кухонні столи зазвичай виконуються зі скла, а стільці з металу.

Вітальня повинна мати великий вільний простір, що підкреслює її лаконічність. Замість величезного гардеробу краще використовувати модульні дивани або інші меблі з кількома функціональними відділами. Подібні меблі, як правила, позбавлені особливої обробки, а ефектність досягається за рахунок різних вставок.

Дивани та крісла повинні бути присадкуватими, простими прямокутними формами, оббитими однотонною тканиною, рідше шкірою або шкірозамінником. На додаток можна використовувати простий журнальний столик зі стільницею, виготовленою з гладкого скла.

Спальня в мінімалістичному стилі теж має низку відмінних рис. Так, центральне місце в інтер'єрі займає просте ліжко, як правило, із скриньками внизу. Шафи зазвичай ховають у стіну, роблячи їх майже непомітними. Широко застосовуються шафи-купе. Приліжкові столики виконуються у строгому дизайні. Якщо ви хочете додати в кімнату комод або туалетний столик, їх стиль теж повинен відповідати загальному настрою.

Люди мінімалізму

З усього цього видно, що стиль мінімалізм є дуже цікавим та неординарним. Але далеко не всі можуть дозволити собі таке оздоблення квартири чи будинку. І справа навіть не в грошах – для того, щоб жити в такій обстановці, потрібно бути людиною певного розуму. Загальна простота та логічність інтер'єру передбачає таку ж визначеність у житті людини, яка проживає тут.

Мінімалізм – це стиль для людей, які багато працюють, люблять лад і яким важливий функціонал, а не зовнішність.

Він покликаний забезпечити їм нейтральну та заспокійливу атмосферу, що сприяє їхній робочій діяльності. Так що такий стиль мало підходить для сімейних пар або людей, які ведуть надто активне життя. Якщо ж ви любите порядок і визначеність і вам потрібне житло, яке забезпечувало б вас найнеобхіднішим і при цьому не завантажувало зайвими деталями, то мінімалізм - ваш вибір.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *