Світло літрами: безкоштовне освітлення своїми руками

Пластикова пляшка, вода і кілька ложок відбілювача - ця проста ідея стала успішним вирішенням проблеми висвітлення нетрів і халуп на Філіппінах. Нескладна технологія дозволяє висвітлювати завжди темні приміщення без нормальних вікон, щоправда, лише тоді, коли на вулиці світить сонце. Світло бідним мешканцям дістається абсолютно безплатно. Ця ідея може бути чудово реалізована у будь-якому куточку світу.

Таким чином і в селах України можна висвітлювати сараї, господарські будівлі, туалети на вулиці та інші споруди без вікон і дверей. Благо, в середньому сонячних днів в Україні близько 270. А в нетрі філіппінської Маніли інноваційний проект став справжнім подарунком та висвітлив похмурі та тужливі халупи місцевого населення.

Технологія дуже проста та доступна абсолютно кожному. У звичайну пластикову пляшку наливають воду і розчиняють дві-три ложки відбілювача (хлорного вапна). Наповнену пляшку вставляють у прорізаний отвір на даху, закріплюють та герметизують. Таким чином, саморобний світильник наполовину стирчить над дахом, а нижня частина працює лампочкою в приміщенні. Вода заломлює та розсіює сонячні промені по всій кімнаті, а відбілювач не дає воді застоятись і зацвісти.

Ініціатор проекту – еколог-підприємець Illac Diaz. Оригінальна ідея належить студентам Массачусетського технологічного університету. «Суть у тому, що світло, проходячи крізь пляшку з водою, потрапляє до приміщення, наче через вікно у даху, – пояснює Illac. — У випадку простого отвору або вікна світло пройде по прямій лінії. А вода заломлює промені та спрямовує у всіх напрямках. В результаті виходить 55-60 Ватт сонячного світла протягом сонячних днів».

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Думки 2 про “Свет литрами: бесплатное освещение своими руками”

  1. 444

    а взимку як?

    1. YuPo

      в нетрі філіппінської Маніли зими особливо і немає.) а в похмурі дні - ніяк, темно буде як і раніше. це рішення - для ясної сонячної погоди

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *