Вузький трикутний будинок від Mizuishi Architect Atelier
Японці славляться своїм умінням раціонально та максимально ефективно використовувати корисні ресурси, у тому числі й простір. Це вміння поряд із високим професіоналізмом дозволило архітекторам японської студії Mizuishi Architect Atelier спроектувати нестандартний трикутний будинок в одному з передмість Токіо, Японія. Проект було реалізовано у 2011 році.
Зовнішня архітектура та композиція
Вузький трикутний будинок був побудований на земельній ділянці трикутної форми, затиснутою між дорогою та річкою у кам'яному каналі. Площа ділянки становить 54 м², а площа будівлі всього 29 м². Будинок є двоповерховий будинок з лофтом, в якому проживає сімейна пара з маленькою донькою.
Інтер'єр трикутного будинку
При плануванні приміщень було передбачено ефективне та логічне використання кожного кута та метра корисної площі. Незважаючи на обмежену площу, приміщення виглядає дуже просторим, наповненим світлом та повітрям. Інтер'єр виконаний у стилі мінімалізму – відсутність громіздких предметів меблів, мінімум речей та декору, практичні рішення у зберіганні речей.
Спальня для батьків та ванна розташовані на першому поверсі трикутного будинку. Ця частина будівлі є найбільш закритою, з невеликими віконцями. На другий поверх ведуть легкі сходи з тонкими «повітряними» сходами зі світлого дерева.
Другий поверх трикутного будинку - загальна зона, де розташовані вітальня, їдальня вбудованою кухнею, а також дитяча кімнатка з виходом на горище.
Кухонна зона, розташована в західній частині будівлі, здається найбільшим приміщенням через високу стелю. У центрі другого поверху знаходиться спільна вітальня з великими вікнами, а за нею дитяча. Над ними розташований лофт, призначений для дитячих ігор. Потрапити туди можна з дитячої по приставних драбинках.
Невеликі віконця першого поверху, просторі вікна другого, а також вікна в кутах трикутного будинку і під дахом пропускають достатню кількість сонячного світла. З зовнішнього боку найбільші вікна захищені алюмінієвими ролетами. Білі стіни та стеля, оздоблення світлим деревом візуально розширюють приміщення досить невеликої площі.
Фотографії: miz-aa.com
Читайте також: